Atrakcje

okolica

Wędrówki

szlaki

Wetlina i jej bogactwo szlaków turystycznych przyciąga niejednego wędrowca oraz miłośnika gór i pięknych widoków. Wystarczy wyruszyć wcześnie rano, zabrać ze sobą dobry nastrój, a dziki klimat Bieszczad przyjmie nas z całą swoją otwartością.

Żółtym szlakiem leżącym tuż przy naszych apartamentach dotrzesz do Przełęczy Mieczysława Orłowicza,  skręcając w lewo dotrzesz na Smerek (1222 m n.p.m.), z kolei na przełęczy skręcając w prawo dotrzesz do Osadzkiego Wierchu (1253 m n.p.m.) drugiego co do wysokości szczytu w paśmie Połoniny Wetlińskiej w Bieszczadach Zachodnich.

.

.

Szlaki

rowerowe

Bieszczadzki Park Narodowy to nie tylko szlaki piesze, przemierzając Bieszczady na dwóch kółkach z pewnością doświadczysz wielu wrażeń, odwiedzisz niezapomniane miejsca, poznasz lepiej tutejszą kulturę oraz klimat.

Najpopularniejsze ze szlaków rowerowych to:  Gruszka (45,9 km), Solina (24,3 km), Rabe (36 km), Sine Wiry (35 km), Przełęcz Żebrak (54 km).

Kolejka

bieszczadzka

Wszyscy, którzy spędzają chwilę czasu w Bieszczadach  powinni w pełni zobaczyć krajobrazy z okna kolejki wąskotorowej. Klimatyczna podróż w wagonikach, przejazd lasem z dala od cywilizacji, której jedynym znakiem w tym miejscu Polski, są tory oraz współpasażerowie.

.

.

Jezioro

solińskie

Jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów, bardzo dobrze rozwinięta linia brzegowa zachęca do plażowania oraz odpoczynku, licznie występujące zatoczki są idealne na relaks w romantycznych okolicznościach. Warto udać się nad zaporę, skąd można spojrzeć na całą panoramę okolicy. Dla osób aktywnych podpowiemy jedynie, iż akwen jest popularny wśród żeglarzy i kajakarzy

Bieszczadzki

park narodowy

Trzeci co do wielkości Park Narodowy w Polsce, urzeka niejednego wędrowca czy miłośnika gór swoją przyrodą, krajobrazem, czystym powietrzem oraz dzikością natury. 

.

.

Sporty

zimowe

Bieszczady zachęcają do odwiedzin nie tylko latem, poznaj Bieszczady w zimowej odsłonie, gdzie do Twojej dyspozycji jest około 20 km tras idealnych do przemierzenia na słynnych biegówkach.

Okolica

Domku

Odpoczywając w naszych apartamentach okolica, która będzie Twoim najbliższym współtowarzyszem, zadba o Twój udany wypoczynek.

Więcej

Atrakcji

Będąc gościem naszego domku, zobacz jakie atrakcje czekają na Ciebie w okolicy, których również nie warto przegapić.

Zagroda Żubrów

Zagroda Żubrów w Mucznem, to jedna z największych atrakcji Bieszczad.

Obserwacja nieba

Atrakcja dla amatorów nocnego nieba, do jego obserwacji idealnym rejonem są okolice Bukowca, uznawane za najciemniejsze miejsce w Polsce.

Wetlina

W Wetlinie koncerty jazzowe organizowane cyklicznie od wielu lat w Gościńcu "W Starym Siole".

Lokalne przysmaki

W okolicy mamy też sery owcze i kozie, nalewki od lokalnych producentów i wiele innych atrakcji kulinarnych – pozdrawiamy amatorów proziaków.